Eugeniusz Cebrat

Piłkarz, bramkarz
25.02.1955 Mysłowice-Wesoła

Biografia

Urodzony 25 lutego 1955 w Mysłowicach-Wesołej, Eugeniusz Cebrat zaczynał treningi w Górniku Wesoła (dzielnica Mysłowic).

W 1971 roku, po połączeniu sekcji Górnika z Polonią Tychy, powstał GKSi Cebrat, a Cebrat został jego zawodnikiem. Debiutował w pierwszym zespole jako młodzieżowiec; w 1976 wywalczył tytuł wicemistrza Polski.

W Tychach spędził większość kariery, z krótką przerwą na występy w Śląsku Wrocław, grał także w II lidze. W 1983 roku został piłkarzem Górnika Zabrze i dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Polski (1985, 1986).

Potem występował w niemieckim FC Gütersloh oraz Stali Stalowa Woli. Później został taksówkarzem.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Dwukrotnie mistrz Polski z Górnikiem Zabrze (1985, 1986)
Wicemistrz Polski w 1976 roku
6 występów w reprezentacji Polski

Ciekawostki

Z reprezentacją Polski rozegrał 6 spotkań.
Po zakończeniu kariery został taksówkarzem.
Grał w niemieckim FC Gütersloh.

Udostępnij