Kierowca z Kolumbii z 2.1 promila i zakazem prowadzenia zatrzymany w Mysłowicach
Kierowca z Kolumbii prowadził Hyundai po alkoholu z 2.1 promila i miał aktywny zakaz jazdy - sprawa trafi do sądu
Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali w niedzielę 33-letniego obywatela Kolumbii, który kierował Hyundaiem, mając w organizmie 2.1 promila alkoholu. Mężczyzna posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach za jazdę pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 kwietnia, około 12.30, gdy dyżurny mysłowickiej komendy odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w dzielnicy Brzezinka. Skierowani na miejsce policjanci z drogówki szybko odnaleźli pojazd, którym miał poruszać się nietrzeźwy mężczyzna.
Jak się okazało, za kierownicą Hyundaia siedział 33-letni obywatel Kolumbii, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci użyli alkomatu, który wskazał wynik 2.1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący ten posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany w ubiegłym roku przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach, za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Mężczyzna został zatrzymany, a po nocy w policyjnej celi usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Źródło: policja.gov.pl