Kierowca Toyoty z Katowic zatrzymany po zgłoszeniu zagrożenia na A4 - 2,6 promila
54-letni kierowca z Katowic zatrzymany w Mysłowicach; alkomat wykazał 2,6 promila, auto na policyjnym parkingu.
Policjanci z mysłowickiej drogówki w sobotę zatrzymali kierującego Toyotą, który według zgłoszeń mógł stwarzać zagrożenie na autostradzie A4. Na ulicy Imielińskiej mundurowi zatrzymali 54-letniego mieszkańca Katowic. Okazało się, że problemy z prowadzeniem pojazdu miały związek z alkoholem. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,6 promila. Pojazd oraz prawo jazdy zostały zabezpieczone.
Dyżurny mysłowickiej komendy przyjął w sobotę (20.06) około godziny 18.30 zgłoszenie o kierującym Toyotą, który miał mieć problemy z utrzymaniem się na właściwym pasie na autostradzie A4.
Policjanci z mysłowickiej drogówki przystąpili do działania i na ulicy Imielińskiej zatrzymali do kontroli samochód opisany w zgłoszeniu.
Za kierownicą Toyoty siedział 54-letni mieszkaniec Katowic, którego mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wykazał, że prowadził w stanie nietrzeźwości, miał blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 54-latka, a jego samochód trafił na policyjny parking. O dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Źródło: policja.gov.pl